Postitatud

Juuksekummid müügil TYPAs 07.01-30.03.2023

2022. aasta eelviimasel päeval sai OÜ Stelotta kopsaka paki heategevusmüügiks valmistatud juuksekummidega. Paki olid teele pannud Riidaja andekad käsitöönaised kohaliku raamatukoguhoidja Anne Pai eestvedamisel. Sügisel olid nad märganud OÜ Stelotta heategevuskampaania reklaami Miisus 3/2021 ning võtsid ühendust sooviga kampaaniale kaasa aidata.

Tegelikult nad päästsid selle. Nad olid esimesed ja seni ainukesed, kes poolteist aastat tagasi tehtud üleskutsele reageerisid. Olen Riidaja naistele tohutult tänulik! Ainult tänu nende naiste ettevõtlikkusele jõudis kampaania uude faasi – OÜ Stelotta sai piisavalt juuksekumme (laos on kokku 50 eset), mille müügist on lootus koguda nii palju raha, et kampaaniat õnnestunuks pidada. Lootus on isegi veidi ületada kampaania miinimumtaotlused.

Need Riidaja naiste imearmsad juuksekummid on juba müüdud MTÜ Cats Help heaks hinnaga 13 € tk (sellest annetuse osa on 8,5 €, annetuse tulumaks 1,7 €, kampaaniakulu 2,8 €).

Kuna sain nii palju toredaid juuksekumme, mõtlen katsetada nende müüki lisaks e-poele ühes füüsilises müügipunktis. Töötan kuuendat kuud TYPA trüki- ja paberikunstikeskuses Tartus ja sain Mittetulundusühingu TYPA juhataja Charlotte’iga kokkuleppele viia meie muuseumipoe aknalauale klaaskarp juuksekummidega. Seega TYPA on nüüd osa heategevuskampaaniast ja soovib toetada MTÜd Cats Help.

Infoleht klaaskarbi juures TYPA aknalaual.

Viisin eile TYPAsse 16 Riidaja naiste juuksekummi. Ühe juuksekummi hind TYPAs on 12 € (sellest annetuse osa on 8 €, annetuse tulumaks 1,6 €, kampaaniakulu 2,4 €). Juuksekummide eest saab TYPAs maksta ainult sularahas. TYPA asub Tartus aadressil Kastani 48f ja on külastajatele avatud kolmapäevast pühapäevani kell 12.00-18.00.

Selle lootusrikka postituse lõppu lisan lubaduse täiendada oma e-poodi heategevuseks mõeldud juuksekummidega, mille sain Riidajast ja mida ma TYPAsse ei viinud. Nende hulgas on nii mõnigi meistriteos. Riidaja naistest avaldas saadetises oma nime ainult käsitöömeister Mare Rammo. Tema juuksekumme ma nimetaks lausa eheteks! Samuti oli pakis kolm ülivahvat peapaela – kui tore, et nende tegija panustas vabamas vormis! Olen need ja ülejäänud esemed üles pildistanud ja peagi jõuavad need Stelotta e-poodi. E-poes saab praegu maksta ainult ülekandega pärast tellimuse esitamist. Saatekulu on 3 €.

Minu kõige armsam, pehmem ja soojem töökaaslane TYPAs on muuseumikiisu Ruby.

Olgugi tänavalt ja varjupaigast – ta on lihtsalt võrratu olevus!